آیا بیمه شخص ثالث به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد؟

3 سال پیش
آیا بیمه شخص ثالث به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد؟

آیا بیمه شخص ثالث به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد؟

همه ما این نکته را می‌دانیم که داشتن گواهینامه معتبر رانندگی برای استفاده از وسایل نقلیه موتوری اجباری است و اگر فردی بدون گواهینامه معتبر رانندگی از وسایل نقلیه موتوری استفاده کند، یک عمل غیر قانونی انجام داده و در صورت مواجه با نیروی انتظامی به مشگل برمی خورید (آیا بیمه شخص ثالث به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد؟).

اگر فرد بیمه شده گواهینامه معتبر رانندگی نداشته باشد و دچار سانحه رانندگی گردد و مقصر هم باشد، شرکت بیمه سامان موظف است که بر اساس قانون بیمه مرکزی، تمامی خسارتهای  زیان دیدگان سانحه رانندگی را پرداخت نماید. اما نکته قایل توجه این است که به علت نداشتن گواهینامه معتبر رانندگی، شرکت بیمه سامان  پس از مشخص شدن موضوع گواهینامه خسارتی را که پرداخت کرده از بیمه شده پس می‌گیرد.

شاید بخواهید بدانید: مراحل پرداخت خسارت بیمه شخص ثالث سامان

آیا بیمه شخص ثالث به راننده بدون گواهینامه تعلق میگیرد؟

البته در بسیاری مواقع، بیمه سامان مبلغ خسارت پرداخت شده را برای شخص بیمه شده قسط بندی می نماید که برای بیمه شده با توجه به مبلغ دیه بسیار سنگین است به همین دلیل کارشناسان مالی شرکت بیمه سامان ضمانت پرداخت اقساط از فرد بیمه شده دریافت می نمایند.

با توجه به موارد ذکر شده  یکی دیگر از مشکلات نداشتن گواهینامه رانندگی معتبر مربوط به دریافت خسارت بیمه شخص ثالث سامان است، چون در نهایت به علت نداشتن گواهینامه معتبر رانندگی خسارت فرد یا افراد زیان دیده را شما باید پرداخت نمایید.

ماده ۳ قانون جدید بیمه شخص ثالث

بر طبق ماده سوم قانون جدید بیمه نامه های شخص ثالث، دارندگان وسایل نقلیه موتوری وظیفه دارند به جهت استفاده از پوشش خسارت‌های احتمالی وارد شده به راننده مسبب حادثه، حداقل به میزان دیه یک مرد مسلمان در ماه غیر حرام بیمه حوادث را دریافت نماید .
در حقیقت آنچه که مشخص است این نکته است که ملاک محاسبه خسارت‌های وارد شده به راننده مسبب حادثه در بیمه حوادث راننده سامان، دیه مرد مسلمان در ماه غیر حرام است، حتی اگر حادثه رانندگی در ماه حرام به وقوع پیوسته باشد. دیه ماه غیر حرام در سال ۱۳۹۸، ۲۷۰ میلیون تومان است.

شاید بخواهید بدانید: تمدید بیمه شخص ثالث سامان

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+