آیا می‌توانم برای هزینه زایمان بیمه تکمیلی انفرادی بخرم؟

2 سال پیش
آیا می‌توانم برای هزینه زایمان بیمه تکمیلی انفرادی بخرم؟

آیا می‌توانم برای هزینه زایمان بیمه تکمیلی انفرادی بخرم؟

هزینه های زایمان یکی از دغدغه های اصلی هر خانواده ایرانی می باشد. هزینه های زایمان هم شامل هزینه های بیمارستانی می گردد و هم هزینه های جراحی زایمان طبیعی و سزارین. همین هزینه‌های متعدد هست که مردم را به این فکر انداخته که از بیمه‌ درمان تکمیلی استفاده نمایند (آیا می‌توانم برای هزینه زایمان بیمه تکمیلی انفرادی بخرم؟).

شما عزیزان برای دریافت هزینه‌های پزشکی مرتبط با زایمان از شرکت بیمه دو روش وجود دارد:

روش اول: مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد با دریافت معرفی نامه که در این صورت شما فقط فرانشیز را پرداخت می نمایید.

روش دوم: پرداخت تمام هزینه های درمانی در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد توس بیمه شده و ارائه صورتحساب مهر شده به شرکت بیمه گر.

شاید بخواهید بدانید: طرح وصال بیمه درمان تکمیلی سامان

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

دوره انتظار زایمان شرکت‌های بیمه چقدر است؟

دوره انتظار برای پوشش زایمان توسط تمامی شرکت های بیمه گر وجود دارد و معمولا این دوره انتظار از ۶ تا ۹ ماه متغیر است.

در مورد بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان دوره انتظار ۹ ماه است ولی این دوره انتظار در بیمه های درمان گروهی متغیر هست. برای گروه های زیر ۲۵۰ نفر دوره انتظار ۹ ماهه، گروه های بین ۲۵۰ تا ۱۰۰۰ نفر شش ماه و برای گروه های بالاتر از ۱۰۰۰ نفر دوره انتظار حذف می گردد.

شاید بخواهید بدانید: پوشش زایمان درمان انفرادی سامان

انجام آزمایش و چکاپ پزشکی قبل صدور بیمه نامه

یسیاری از شرکت‌های بیمه جهت فروش بیمه تکمیلی انفرادی، انجام آزمایش و چکاپ پزشکی را الزامی کرده‌اند. بعد از بررسی نتیجه آزمایشات پزشکی مشخص می‌کنند آیا فرد می‌تواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد یا نه. اما شرکت‌ بیمه سامان جهت صدور بیمه درمان انفرادی انجام آزمایش قبل از خرید بیمه درمان را ضروری نمی داند.

قبل از صدور بیمه درمان تکمیلی، پرسشنامه‌ای توسط فرد متقاضی بیمه درمان تکمیل می‌شود. بر اساس اطلاعات وارد شده، اگر لازم باشد، فرد باید آزمایش پزشکی بدهد. در غیر این صورت بعد از تکمیل پرسشنامه، بیمه صادر می‌شود.

فرزند با بیمه یا بدون بیمه؟

فرزندآوری و بدنیا اوردن فرزند یکی از شیرین ترین لحظات هر فرد در زندگی می باشد اما بسیاری از مادران و پدران از هزینه های بعد از زایمان خبر ندارند. نکته مهمی که باید به آن توجه ویژه کند علاوه بر هزینه های زایمان با هزینه های بعد از زایمان هم مواجه هستید پس تنها بیمه درمان تکمیلی انفرادی فقط برای زایمان و هزینه ای بیمارستانی مرنبط به آن نمی باشد بلکه شما می توانید از این بیمه نامه برای هزینه های پس از زایمان خود نیز استفاده نمایید.

شاید بخواهید بدانید: بیمه درمان تکمیلی سامان طرح عقیق

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+