ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک

12 ماه پیش
ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک

.

ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک

ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک معمولا ارتباطی با سلامت هیچ فرد خاصی ندارد. به جای آن، گروهی از افراد است که نرخ قابل پیش بینی مشخصی از بیماری را به دست خواهد داد. در ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی، چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد که اولین مورد، اتفاقی بودن برای گروه است. یعنی اعضای گروه باید به منظورهای دیگر جز کسب پوشش بیمه، دور هم جمع شده باشند.

دومین ویژگی ارائه خدمات بیمه تکمیلی به شرکت‌ها، جاری بودن افراد در میان گروه است؛ بدین معنی که باید جریان مداوم و یکنواختی از افراد از طریق گروه وجود داشته که شامل جریانی از ورود افراد جوان و جدید به گروه و جریانی از خروج افراد بیمار و مسن از گروه باشد. بعضی از کارفرمایان، آزمایشات غربال کردن کارکنان به شمار می‌رود.

سومین نکته ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی، اداره اتوماتیک منافع در بیمه گروهی است. معمولا ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی بر یک اساس اتوماتیک به منظور تعیین میزان منافع افراد، برای کنترل کارفرمایان تاکید دارد. توجه به این نکته، ضروری است که افراد با وضع سلامتی نامساعد، تمایل زیادی به بیمه شدن دارند و افراد تندرست ممکن است تمایل به انتخاب کمترین پوشش را داشته باشند.

شاید بخواهید بدانید: هزینه های پاراکلینیکی بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

چهارمین ویژگی ارائه خدمات بیمه تکمیلی به شرکت‌های کوچک، مشارکت هزینه‌ای شخص ثالث است و به این معناست که بخشی از هزینه یک طرح گروهی را معمولا کارفرما یا اشخاص ثالث دیگری نظیر یک اتحادیه کاری یا شرکت پرداخت می کند.

قرارداد اصلی

این خصوصیت که خاص ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک است، استفاده از یک قرار اصلی، به جای بیمه‌نامه‌های فردی است. چنین گواهینامه هایی، مدرک فرد بیمه‌ شده از پوشش بیمه‌ای هستند.

قرارداد اصلی ارائه خدمات بیمه درمان به شرکت‌های کوچک، یک مدرک است که به تفصیل، روابط قراردادی بین دارنده بیمه نامه گروهی و شرکت بیمه را تنظیم می کند.

در ارائه خدمات بیمه تکمیلی به شرکت‌های کوچک، کارفرما، بیمه گر، کارمند و ذی‌نفعان مطرح هستند که روابط خاصی بین آنها حاکم است و به مواردی جالبی که خاص بیمه گروهی است، می‌انجامد.

شاید بخواهید بدانید: انواع روشهاي استفاده بیمه درمان تکمیلی انفرادی

هزینه پایین

ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک اساسا حمایتی با هزینه پایین است. ماهیت ارائه خدمات بیمه تکمیلی به شرکت‌های کوچک، استفاده از روش‌های توزیع و اداره انبوه را امکان‌پذیر می کند که موجب صرفه‌جویی‌هایی در عملیات بیمه گروهی می شود که در بیمه فردی وجود ندارد.

چنین صرفه جویی هایی در مورد گسترده‌تر از اهمیت بیشتری برخوردارند. در گروه‌های کوچک، هزینه‌های اداری واحد می تواند به طور قابل تصوری به بیمه‌های فردی نزدیک باشد.

مکانیزم‌های جمع‌آوری حق بیمه، پیچیدگی کمتری دارند و به دلیل طبیعت انتخاب گروهی، هزینه معاینات پزشکی و گزارش‌ها به حداقل می‌رسند.

شاید بخواهید بدانید: سقف تعهدات دندانپزشکی در طرح های مختلف بیمه درمان انفرادی سامان

قابلیت انعطاف

قراردادهای ارائه خدمات بیمه تکمیلی از الگوی خاصی پیروی می‌کنند و مواد استاندارد و مشخصی را شامل می‌شوند و به طور معمول، این گونه قراردادها به طور قابل ملاحظه‌ای، انعطاف‌پذیری بیشتری نسبت به قراردادهای فردی دارند.

البته درجه انعطاف پذیری ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی، تابعی از اندازه گروه مربوط است. برنامه ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به شرکت‌های کوچک معمولا بخشی از برنامه رفاهی کارکنان است و در اکثر موارد، می توان قرارداد را به منظور دستیابی به اهداف صاحب بیمه‌نامه طرح ریزی کرد، البته تا زمانی که تقاضا‌ها، مستلزم رویه‌های ادرای پیچیده نباشد.

شاید بخواهید بدانید:بیمه درمان تکمیلی سامان طرح عقیق

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

صد هزار تومان تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادیثبت نام
+