بیمه تکمیلی

3 سال پیش
بیمه تکمیلی

بیمه تکمیلی

تقاضا برای بیمه درمانی و بیمه تکمیلی، با توجه به نظریه های اقتصادی، بستگی به نگرش فرد نسبت به ریسک، تنوع،هزینه های پزشکی، اثر بخشی مراقبت های بهداشتی تحت پوشش بیمه، درآمد، و سطح حق بیمه دارد. در یک مورد ساده، یک بیمه نامه با حق بیمه پرداختی، خدمات درمانی تحت پوشش، و به اشتراک گذاری هزینه (دیداکتبل، بیمه اتکایی، و پرداخت مشارکتی) تعریف می‌شود.

شاید بخواهید بدانید: پاپ کورن بخور آنلاین بیمه درمان تکمیلی بخر

نرخ های بیمه تکمیلی

نرخ های بالاتر هزینه اشتراک و الزامات سختگیرانه تر مراقبت های مدیریت .

شده ممکن است به هزینه های بالاتر خارج از جیب ولی حق بیمه کمتر منجر شود.

در بیمه تکمیلی شرکت های بیمه وقتی سود می‌برند که ضریب بار و نرخ هزینه اشتراک گذاری افزایش می‌یابد، تا زمانی که موجب کاهش بیش از حد تقاضا برای بیمه درمان نشود.

اگر فشار رقابتی بالا باشد، به طوری که کارفرمایان و مصرف کنندگان بتوانند حق بیمه بالا را پرداخت کنند، بیمه با فشار برای کاهش ضریب بار، نرخ اشتراک گذاری هزینه، قیمت، و مقادیر دیگر روبرو خواهد شد.

عوامل موثر بر رقابت بیمه تکمیلی در بازار مراقبت های بهداشتی در زیر مورد بحث قرار گرفته است.

شاید بخواهید بدانید: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی ، چیزهایی که باید بدانید

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

پوشش بیمه های تکمیلی    

در ایران، پوشش بیمه­ های بیمه تکمیلی درمان گروهی طبق مصوبات شورای عالی بیمه به شرح زیر است:

جبران هزینه ­های بستری و جراحی در بیمارستان و مراکز جراحی محدود مراقبت روزانه(با بیشتر از ۶ ساعت بستری).

آنژیوگرافی قلب و انواع سنگ شکن برای گروه هایی که تحت پوشش بیمه های درمانی سازمان بیمه درمان همگانی، سازمان تامین اجتماعی و . . . هستند .

هزینه­ های اعمال جراحی مغز و اعصاب (به استثناء دیسک ستون فقرات)، قلب، پیوند، کبد، ریه و پیوند کلیه و مغز استخوان.

هزینه­ های زایمان، اعم از طبیعی و سزارین تا ۴۰ درصد سقف تعهد سالیانه با حداقل حق بیمه ماهانه ۱۵/۱ در هزار مبلغ تعهد شده در این مورد قابل بیمه شدن است.

در بیمه درمان تکمیلی سقف تعهد بیمه گر در این پوشش نباید از بالاترین هزینه توافق شده با بیمارستان های طرف قرارداد بیمه گر تجاوز نماید.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

هزینه­ های پاراکلینیکی

هزینه­ های پاراکلینیکی بیمه درمان تکمیلی به ترتیب زیر قابل پوشش هستند:

 • جبران هزینه­ های سونوگرافی، ماموگرافی، رادیوتراپی، انواع اسکن، انواع سیتی اسکن؛ انواع اندوسکوپی،
  ام آر آی، اکوکاردیوگرافی با سقف حداکثر ۱۰ درصد تعهد پایه سالیانه برای هر بیمه شده با نرخ
  حق بیمه ای معادل ۶/۱ در هزار مبلغ تعهد شده در این مورد برای هر نفر قابل بیمه شدن است.
 • جبران هزینه­ های مربوط به تست ورزش، نوار عضله، نوار عصب، نوار مغز، آنژیوگرافی چشم
  (علاوه بر موارد فوق) با سقف تعهد ۵ درصد تعهد پایه با حق بیمه ۶/۰ در هزار در ماه قابل بیمه شدن ست.
 • هزینه ­های جرامی‌مجاز سرپائی بیمه تکمیلی شامل: شکستگی­ها، گچ گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، تخلیه کیست و لیزر درمانی.
 • هزینه­ های مربوط به رفع عیوب انکساری چشم، حداکثر تا مبلغ ۵ میلیون ریال (دو میلیون و پانصد هزار ریال برای هر چشم) با نرخ حق بیمه ماهانه ۱ در هزار مبلغ تعهد پذیرفته شده قابل بیمه شدن است.
 • هزینه تهیه اعضای طبیعی بدن (صرفاً برای گروه­های بالای ۱۰ هزار نفر) حداکثر به میزان تعهد پایه سالیانه با نرخ حق بیمه ای معادل ۰۸۵/۰ در هزار مبلغ تعهد شده در این مورد برای هر نفر قابل بیمه شدن است)
 • تخفیف­ها: شرکت های بیمه می‌توانند با توجه به تعداد بیمه شدگان، تخفیف های را در حق بیمه منظور نمایند.

محدودیت‌های سنی در بیمه تکمیلی

بیمه‌های درمان تکمیلی اغلب دارای محدودیت سنی هستند. در تمامی شرکت های بیمه اگر سن فرد بیمه شده بیشتر از حد مشخص شده در شرایط عمومی و خصوصی باشد شرکت بیمه او را بیمه نمی کند. همانطور که می دانید شرکت های بیمه به دنبال مدیریت ریسک هستند پس اگر سن متقاضی بیمه درمان از حد مشخصی بیشتر باشد ریسک بیمه گذار بالا می رود و شرکت بیمه گر بیمه نامه را صادر نمی کند.

بیمه سامان افدام به ارائه بیمه درمان تکمیلی انفرادی نموده است در این بیمه نامه شرکت بیمه سامان ریسک افراد بالای ۷۰ سال را قبول نمی‌کنند.

در بیمه درمان خانواده  چهار رده سنی  ۰ تا ۱۵ سال، رده سنی ۱۶ تا ۵۰ سال، رده سنی ۵۱ تا ۶۰ و رده سنی ۶۱ تا ۷۰ سال  تعریف شده است که برای هر رده سنی اضافه نرخ مختص به خود در نظر گرفته شده است.

در بیمه درمان تکمیلی گروهی سامان  نیز نرخ بیمه تکمیلی برای افراد تا رده سنی ۶۰ سال یکسان است. برای افراد با رده سنی ۶۱ تا ۷۰ سال ۵۰ درصد لضافه نرخ در نظر گرفته شده است. برای افراد بالای ۷۰ سال نیز این نرخ تا ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

مدارک لازم برای دریافت خسارت بیمه تکمیلی

برای دریافت خسارت بیمه درمان تکمیلی، بیمه گذار باید یک سری مدارک را تهیه نماید، این مدارک برای پوشش های مختلف بیمه درمان تکمیلی متفاوت می باشد. ولی آنچه که برای تمام پوشش های بیمه تکمیلی مشترک استاصل نسخه پزشک و اصل فاکتور هزینه‌های انجام شده است. تمام مدارکدرمانی جهت دریافت خسارت باید دارای مهر رسمی باشد. برای دریافت هزینه های ویزیت پزشک متخصص نسخه ممهور به مهر پزشک متخصص نیاز بوده و برای فاکتورهای مالی به مهر مرکز درمانی ارائه دهنده خدمات نیاز است. علاوه بر این‌ها هر یک از پوشش‌ها نیز مدارک لازم را برای خود دارند که در معرفی‌نامه هر بیمه به هنگام خرید موجود است.

خرید آنلاین بیمه تکمیلی

جدیدترین روش خرید بیمه  درمان تکمیلی استفاده از روش خرید آنلاین است خرید آنلاین بیمه از بیمیو به‌صورت زیر انجام می‌پذیرد:

۱٫ در مرحله اول باید بیمه پایه مشخص شود یعنی متقاضی بیمه درمان تکمیلی باید وضعیت بیمه گر پایه (بیمه تامین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی، بیمه نیروهای مسلح و بیمه سلامت….) خود را مشخص نماید (در صورت نداشتن بیمه گر پایه ۱۸ درصد اضافه نرخ در حق بیمه نهایی در نظر گرفته می شود).

۲٫ بپس از مشخص شدن وضعیت بیمه گر پایه باید تعداد نفراتی که تقاضای بیمه تکمیلی دارند را مشخص نمایید.

۳٫ درپس از مشخص شدن تعداد نفرات باید نوع طرح انتخابی بیمه درمان تکمیلی انفرادی را مشخص نمایید (طرح نسیم، طرح مهر، طرح شمیم، طرح وصال و طرح عقیق).

۴٫ پس از انتخاب طرح مورد نظر ثبت سفارش نمایید تا در اسرع وقت کارشناسان ما در بیمیو با شما تماس خواهند گرفت.

بیمیو علاوه بر بیمه درمان تکمیلی، امکان استعلام، مقایسه و خرید آنلاین بیمه شخص ثالث ، بیمه بدنه، بیمه آتش‌سوزی، بیمه مسافرتی، بیمه مسئولیت پزشکان، بیمه عمر و تشکیل سرمایه را هم فراهم کرده است. برای دریافت استعلام قیمت بیمه درمان تکمیلی فقط کافی است چند دقیقه وقت بگذارید تا بتوانید شرایط و قیمت بیمه‌های مختلف را هم‌زمان مشاهده کنید.

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

فقط اعضای سایت میتوانند فایل را دانلود کنند

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+