بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

4 سال پیش
بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

شرکت بیمه سامان به عنوان یکی از شرکت های بیمه گر در ایران شاخه ها و رشته های مختلف بیمه ای را برای آسایش و رفاه جامعه ارائه می دهد که در این میان بیمه شخص ثالث کوتاه مدت سامان (بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری در قبال اشخاص ثالث) به عنوان پرمخاطب ترین رشته بیمه ای است.

یکی از دلایل اصلی که  منجر شده بیمه شخص ثالث نسبت به سایر رشته های بیمه ای به عنوان یک بیمه نامه پرمخاطب مطرح گردد این است که این بیمه نامه در کشور ما یک بیمه نامه اجباری است و اجباری بودن آن به این دلیل است که رانندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در صورت نداشتن بیمه شخص ثالث اگر دچار حادثه رانندگی شوند عواقب جبران ناپذیری برای آنها در بر خواهد داشت.

شاید بخواهید بدانیدبیمه شخص ثالث سامان

شرکت بیمه سامان در سال ۱۳۹۷ اقدام به ارائه بیمه شخص ثالث کوتاه مدت نموده است بیمه ثالث کوتاه مدت سامان بنا به درخواست بیمه‌گذار و شرایط شرکت بیمه سامان  از  ۹۱ روز تا ۳۶۵ روز با تعرفه کوتاه مدت محاسبه می گردد. براساس ماده ۷ آیین‌نامه بیمه شخص ثالث، حق‌بیمه ثالث کوتاه مدت سامان در صورتی که مدت زمان بیمه‌نامه کمتر از یک سال باشد، حق بیمه پایه آن با توجه به نرخ مصوب در جدول زیر محاسبه خواهد شد:

بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

شرکت سامان برای دارندگان بیمه کوتاه مدت شخص ثالث دو نوع خسارت بدنی و مالی را تحت پوشش قرار می دهد که در مورد خسارت های بدنی به افراد، اساس و مبنای تعیین خسارت میزان اعلامی دیه در هر سال می باشد که اول هر سال توسط قوه قضاییه مشخص می گردد مقدار دیه در سال ۱۳۹۷ برای ماه های حرام ۳۰۸ میلیون تومان مقرر گردیده است و برای ماه های غیر حرام ۲۳۱ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

همچنین با توجه به مقدار دیه سقف خسارت های مالی در سال ۱۳۹۷ به ترتیب ۷۷ میلیون ریال، ۱۰۰ میلیون ریال، ۱۵۰ میلیون ریال و ۲۰۰ میلیون ریال تعیین گردیده است که البته شرکت بیمه سامان تا سقف ۴۰۰ میلیون ریال نیز پوشش شخص ثالث را ارائه می دهد.

 

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+