بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان

3 سال پیش
بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان

.

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان

در پي تاكيد بيمه مركزي بر ضرورت فعال تر شدن شركت هاي بيمه داخلي در رشته بیمه های عمر، ايجاد نمايندگي هاي ويژه بيمه هاي زندگي در شركت هاي بيمه و افزايش اطلاع رساني و آگاه سازي در زمينه مزاياي انواع بيمه هاي زندگي (عمر) كه اكنون تنوع آن ها متناسب با نيازهاي افراد و گروه هاي مختلف افزايش يافته، چشم انداز وسيع تري از توسعه آينده اين رشته از خدمات بيمه، در ديد بيمه گذاران قرار گرفته است.

كوشش براي توسعه بيمه هاي عمر و زندگي در كشور، كوشش براي ارائه اطمينان بيمه گذاران به آينده با دغدغه هاي كمتر؛ برخورداري آن ها از پوشش بيمه، همچنين مشاركت آن ها در سود سرمايه گذاري هاي ناشي از حق بيمه هاي زندگي و كمك به توسعه اقتصادي و رفاه جامعه است.

معرفی بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان

آخرین نسل از بیمه ی عمر پس از بیمه های عمر پس اندازی،بیمه های عمر سرمایه گذاری است که بیمه اکنون در کشورهای توسعه یافته نیز عرضه می شود.

در این نوع بیمه عمر بیمه گذار از بین انواع فرصت های سرمایه گذاری آن نوعی را انتخاب می کند که تمایل دارد مسلماً هر مقدار ریسک سرمایه گذاری بالا باشد بازدهی آن نیز مطلوب خواهد بود و از طرفی بیمه گر درصدی از سود سرمایه گذاری را هم طبق آیین نامه شماره ۱۳ مصوب شورای عالی بیمه تضمین می کند و اگر بیمه گری سودی مازاد بر درصد تضمین شده کسب نماید درصد عمده ای از آن را هم به عنوان مشارکت در منافع به استفاده کنندگان (حدود ۸۵ درصد)اختصاص میدهد.

اساس و چهارچوب بیمه نامه های عمر و سرمایه گذاری یکسان است ولی شرکت های بیمه برای ایجاد جذابیت برای مشتریان خود تغییرات شکلی در آن می دهند ولی اساس همه یکسان است طرح بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان،یکی از پرطرفدارترین بیمه های عمر به نام بیمه عمر جامع ،این بیمه ترکیبی از یک بیمه عمر و یک برنامه سرمایه گذاری جدید است که علاوه بر تامین مالی بازماندگان،در صورت فوت بیمه شده به هر علت امکان سرمایه گذاری بدون ریسک در دوران حیات را برای بیمه شده فراهم می کند.در بیمه عمر و سرمایه گذاری نرخ بازگشت سود سرمایه گذاری تضمین شده میباشد.

حق بیمه به دو بخش تقسیم شده که یکی حق بیمه ،خطر فوت است و دیگری سپرده سرمایه گذاری است.مهم ترین ویژگی بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان انعطاف پذیری آن در پرداخت حق بیمه،انتخاب سرمایه و قدرت نقدینگی بالای سرمایه گذار است.همچنین همسویی بالا با نرخ تورم به جهت  ارائه و تضمین نرخ سود سرمایه گذاری به بیمه گذاران از ویژگی های مهم میگرن به شمار می آید.

مزایای بیمه عمر و سرمایه گذاری سامان

بیمه عمر و سرمایه‌گذاری سامان دارای مزایایی به شرح زیر برای بیمه گذار یا استفاده کننده است:

۱-حق بیمه ها یا پرداخت های بیمه گذار قابل انعطاف است و وی می تواند بر اساس علاقمندی و توانایی مالی،میزان پرداختی را انتخاب کند.این انتخاب در حق بیمه ها هم به صورت تغییرات منظم و هم  نامنظم  قابل اجرا است.

۲-بیمه گذار می تواند میزان سرمایه بیمه(سرمایه فوت)حق بیمه و تعداد الگوی پرداخت ها را در طول مدت بیمه تغییر دهد.

۳-به دلیل وجود مولفه سرمایه گذاری در این بیمه نامه و به دلیل همسویی و وابستگی نرخ بازده سرمایه گذاری با نرخ تورم، اثر منفی تورم تا حدود زیادی در این بیمه نامه رفع می شود.حتی اگر نرخ سود کمتری را تضمین کرده باشد با بالا رفتن نرخ تورم به طور طبیعی نرخ سود سرمایه گذاری ها نیز بالا می رود و بیمه گر می تواند نرخ سودی بالاتری از نرخ تضمین شده به اندوخته سرمایه گذاری بیمه گذار اختصاص دهد.

۴-موجودی اندوخته سرمایه گذاری بر اساس ضوابطی در دسترس بیمه گذار قرار دارد تا در مواقع نیاز برای برداشت از آن اقدام نماید و این موضوع باعث افزایش نقدینگی بیمه نامه به عنوان یک دارایی می شود.

۵-بیمه گذار می تواند در مواقعی که قادر به پرداخت حق بیمه فوت نیست،از اندوخته سرمایه گذاری در پرداخت حق بیمه استفاده کند

 

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+