بیمه مسافرتی شامل چیست؟

3 سال پیش
بیمه مسافرتی شامل چیست؟

بیمه مسافرتی شامل چیست؟

اولین سوالی که به ذهن متقاضیان بیمه مسافرتی می رسد این است که بیمه مسافرتی شامل چیست؟.

همچنین بیمه مسافرتی سامان در خارج از کشور و به هنگام خروج مسافران از کشور پوشش های ذیل را ارائه میدهد:

پرداخت هزینه های درمان پزشکی و بستری در بیمارستان کشور مقصد

بیمه مسافرتی سامان پرداخت هزینه های بستری در بیمارستان کشور مقصدرا پرداخت می نماید.

همچنین هزینه های جراحی بیمه گذار، هزینه های معاینات پزشکی و دارو های تجویز شده از جانب پزشک معالج در کشور مقصد پرداخت میشوند.

بیمه سامان از طرف دیگر به لحاظ ارائه خدمات بهتر به فرد بیمه شده در خارج از کشور، نحوه ارائه خدمات درمانی بیمه سامان به صورت تماس تلفنی با پزشکان معالج مورد بررسی و کنترل قرار می گیرند.

بازگرداندن بیمه شده به کشور در زمان سفر در صورت ابتلا به بیماری و یا بروز حادثه

دارندگان بیمه نامه مسافرتی سامان در صورت وقوع حادثه یا بیماری، انتقال بیمار به مراکز درمانی مناسب و مجهز و یا بازگرداندن فرد بیمه شده به کشور خود صورت خواهد گرفت.

دارندگان بیمه نامه درمان مسافرتی سامان با توجه به نوع بیماری، مکان و زمان وقوع حادثه، فرد با افراد بیمه شده به نزدیک ترین و مجهزترین مرکز درمانی طرف قرارداد در کشور مقصد به وسیله آمبولانس یا هر وسیله نقلیه دیگر منتقل گردیده و یا در شرایط وخیم تر به کشور بازگردانیده می شوند.

شاید بخواهید بدانید: بیمه درمان مسافرتی سامان

پرداخت هزینه های دندانپزشکی

هزینه های دندانپزشکی در بیمه نامه درمان مسافرتی شامل (معالجه دندان درد، درمان عفونت و کشیدن دندان) تحت پوشش این بیمه نامه می باشد.

بازگشت اعضای بلافصل خانواده همراه بیمه شده به کشور

در صورتی که دارنده بیمه نامه مسافرتی نیازمند بستری شدن به مدت بیش از ۱۰ روز در بیمارستان کشور مقصد باشد، هزینه بازگشت یکی از اعضای خانواده وی به کشور محل اقامت در صورتیکه قادر به استفاده از وسیله اصلی سفر خود نباشد، پرداخت خواهد گردید.

سفر اضطراری یکی از اعضای بلافصل خانواده

در صورتیکه دارنده بیمه نامه درمان مسافرتی سامان به علت حادثه و یا بیماری مشمول این بیمه نامه، بیشتر از ۱۰ روز در بیمارستان بستری شود، هزینه سفر یکی از اعضای بلافصل خانواده وی را از کشور محل اقامت بیمه شده که شامل هزینه رفت و برگشت و مخارج اقامت وی می باشد، تامین خواهد گردید.

شابد بخواهید بدانید: بیمه مسافرتی چیست؟

بازگرداندن جسد متوفی

در صورت فوت بیمه شده بر اثر حوادث مشمول این بیمه نامه، تمهیدات لازم و هزینه های مورد نیاز جهت بازگردانیدن جسد وی به کشور محل اقامت تأمین خواهد گردید.

مساعدت حقوقی

در صورتیکه بیمه شده به موجب قوانین مدنی کشوری که به آن سفر کرده است.

در رابطه با خسارت اتفاقی وارد به شخص ثالث و یا عدم رعایت قوانین و مقررات اجرائی محلی به عنوان یک شهروند ساده تحت تعیب قرار گیرد.

هزینه های دفاع قانونی از وی به استثناء مسئولیت هایی که ناشی از استفاده، تملک یا نگهداری وسیله نقلیه موتوری باشد تا سقف مندرج در بیمه نامه قابل پرداخت است (بیمه مسافرتی شامل چیست؟).

سرقت یا مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه در خارج از کشور

در صورت مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه رانندگی و شناسنامه بیمه گذار در خارج از کشور، شرکت کمک رسان علاوه بر ارائه اطلاعات لازم مبنی بر مراحل اداری لازم که در مراجع قانونی و مؤسسات محلی برای بدست آوردن مدارک مفقود یا سرقت شده می بایست طی شود، هزینه های جابجائی و صدور المثنی آنها را نیز تا سقف مندرج در بیمه نامه تقبل خواهد نمود.

بازگرداندن کودکانی که بی سرپرست مانده اند

در صورتیکه که بیمه شده به علت بیماری، فوت و یا انتقال به کشور متبوع قادر به مراقبت از فرزند زیر ۱۰ سال خود نباشد، هزینه برگشت فرزند بیمه شده به ایران تحت نظارت یک فرد بزرگسال قابل پرداخت خواهد بود.

ارسال پیام ها و اطلاعات مراجع درمانی در مواقع اضطراری

مسئولیت ارسال پیام های اضطراری بیمه شده در ارتباط با حوادث مشمول این بیمه نامه بر عهده بیمه گر بوده.

و به تقاضای بیمه شده، اطلاعات پایه درباره مراجع درمانی نظیر نام پزشکان، متخصصین، دندانپزشکان یا پیراپزشکان نزدیک به محل، نشانی بیمارستان ها، مراکز پزشکی، داروخانه ها و آمبولانس ها را به استثناء مراکز تشخیص پزشکی در اختیار بیمه شده قرار خواهد گرفت.

بازگشت اضطراری به کشور به دلیل فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده

در صورتی که بیمه شده به دلیل فوت ناگهانی یکی از اعضای نزدیک خانواده خود (تا بستگان درجه دوم) ناچار به توقف سفر گردد و چنانچه بیمه شده امکان بازگشت با وسیله شخصی خود و یا وسیله ای که برای سفر اجاره شده است نباشد، هزینه سفر او به کشور محل اقامت قابل پرداخت خواهد بود (بیمه مسافرتی شامل چیست؟).

خدمات مربوط به تاخیر در ورود چمدان ها

در صورتی که بار تحویل داده بیمه شده به خط هوایی در زمان ورود به کشور مقصد مسافر به وی تحویل داده نشود، هزینه های خرید لوازم و مواد بهداشتی ضروری تا سقف مندرج در بیمه نامه قابل پرداخت خواهد بود.

شاید بخواهید بدانید: شرایط عمومی بیمه نامه مسافرتی شرکت بیمه سامان

خدمات مربوط به تاخیر در پرواز هواپیما

در صورتیکه وسیله نقلیه عمومی مورد استفاده بیمه گذار حداقل ۶ ساعت تأخیر داشته باشد، شرکت کمک رسان هزینه های اضافی تقبل شده به دلیل این تأخیر (از قبیل هزینه های حمل و نقل، اقامت در هتل و همچنین خوراک) تا سقف های مندرج در بیمه نامه را به وی جبران خواهد نمود.

حواله وجه نقد

چنانچه بیمه شده در طول سفر خود به خارج از کشور محل اقامت، در نتیجه سرقت، مفقود شدن بار، بیماری و یا حادثه پول نقد خود را از دست بدهد.

شرکت بیمه سامان به شرط سپرده گذاری مبلغ مورد تقاضا در قالب چک بانکی، حواله و یا پول نقد در دفتر مرکزی خود در تهران نسبت به حواله حداکثر ۱۱۰ یورو اقدام خواهد نمود.

ارسال وجه الضمان

شرکت بیمه سامان هر گونه وجه الضمان مورد درخواست بیمه شده را حداکثر تا سقف ۱۱۰ یورو مشروط بر اینکه مبلغ مورد درخواست بیمه شده ابتدا در ایران و به صورت چک بانکی، حواله و یا پول نقد نزد دفتر مرکزی این شرکت در تهران به سپرده گذاشته شده باشد، حواله خواهد نمود.

 

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+