تمدید بیمه شخص ثالث سامان

4 سال پیش
تمدید بیمه شخص ثالث سامان

تمدید بیمه شخص ثالث سامان

جهت تمدید بیمه‌نامه ثالث سامان رویت و دریافت اصل بیمه‌نامه شخص ثالث سال قبل و در صورت داشتن الحاقیه مرتبط به بیمه‌نامه سال قبل بیمه‌گذار و انطباق مشخصات بیمه‌گذار(مالک خودرو) و وسیله نقلیه(شماره شاسی و موتور) بیمه‌شده قبلی با اطلاعات مندرج در فرم پیشنهاد جدید و کارت شناسایی وسیله نقلیه بابت اصلاحات مورد نظر در خصوص نام بیمه‌گذار(مالکیت موضوع بیمه)، نوع کاربري، تعویض شماره انتظامی وسیله نقلیه، لزوماً تأکید می‌گردد.(با توجه به آئین‌نامه ماده ۸ قانون اصلاح شخص ثالث بیمه‌نامه باید به نام مالک خودرو صادر گردد.)

تاریخ انقضاء و شماره بیمه‌نامه شخص ثالث سال قبل به‌صورت دقیق در زمان صدور بیمه‌نامه شخص ثالث جدید در نرم‌افزار صدور بیمه شخص ثالث سامان ثبت گردد، همچنین در صورت عدم درج سنوات تخفیف در برش‌های خسارت، لاشه بیمه‌نامه سال قبل به‌صورت کامل از بیمه‌گذار اخذ و در سوابق مربوطه نگهداري می شود.

با توجه به وجود بیمه‌نامه‌های جعلی هنگام تجدید بیمه‌نامه شخص ثالث معتبر سایر شرکت‌های بیمه، با رعایت سایر ضوابط جاري بیمه‌ای جهت اعطاء تخفیف عدم خسارت، دریافت استعلام از سایت بیمه مرکزي طبق دستورالعمل الزامی می‌باشد.

شاید بخواهید بدانید: بیمه شخص ثالث خودرو

در خصوص تمدید بیمه‌نامه‌هاي شخص ثالث داراي سابقه نزد شرکت بیمه سامان، چنانچه تمدید بیمه‌نامه شخص ثالث نزد همان واحد صادرکننده باشد پس از انجام و کنترل مراحل و در صورت عدم تغییر در شرایط قبلی بیمه‌نامه به غیر از قسمت تعهدات می‌توان از دکمه تمدید بیمه‌نامه در نرم‌افزار صدور ثالث مشابه تصویر ذیل عمل نمود و در خصوص بیمه‌نامۀ سامانی که نزد آن واحد صادرکننده نبوده مطابق بند یک فوق‌الذکر عمل گردد.

جریمه‌ای بابت عدم ارائه کوپن دریافت نمی‌گردد. لازم به ذکر است، سابقه حوادث راننده (اعم از تخفیف یا جریمه استفاده از بیمه‌نامه) به قوت خود باقی بوده و می‌بایست لحاظ گردد.

صدور بیمه‌نامه شخص ثالث سامان با ارائه گواهی صدور سایر شرکت‌های بیمه‌ای دیگر: اولاً تاریخ صدور گواهی باید به روز باشد نهایتاً کمتر از ۲۴ ساعت از آن گذشته باشد. دوماً در صورت عدم سابقه خسارت، اعمال سابقه تخفیف بیمه‌نامه قبلی مورد تایید شرکت بیمه سامان نبوده  و در نرم‌افزار صدور فن‌آوران با آیتم سابقه دارد بدون تخفیف عدم خسارت صادر شود. ولیکن در صورت داشتن سابقه خسارت سابقه مربوطه لحاظ می‌گردد.

در خصوص گواهی صدور بیمه سامان پس از دریافت استعلام سابقه خسارت  از شعبه تحت سرپرستی اقدام به صدور بر اساس سابقه انجام شود یعنی در صورت داشتن سابقه تخفیف یا خسارت سابقه مربوطه اعمال گردد.لازم به یادآوری است در خصوص تمدید گواهی که سابقه بیمه‌نامه نزد همان واحد صدور قبلی باشد در صورت استفاده از دگمه تمدید نیازی به گرفتن استعلام از شعبه تحت سرپرستی نمی‌باشد.

با توجه به ماهیت رشته بیمه شخص ثالث اتومبیل، صدور بیمه‌نامه کوتاه مدت امکان‌پذیر نمی‌باشد، مگر در رابطه با بیمه‌گذاران گروهی و در جهت همزمان کردن تاریخ انقضاء بیمه‌نامه‌های صادره، ضمناً صدور بیمه‌نامه با مدت بیش از یک سال امکان‌پذیر نمی‌باشد.

شاید بخواهید بدانید: ۵ نکته کلیدی بیمه شخص ثالث که حتما باید بدانید

مراحل دریافت گواهی بیمه‌نامه ثالث به شرح ذیل می‌باشد:

۱-گواهی صدور صرفاً توسط اداره مرکزی بیمه‌های اتومبیل و شعب بیمه سامان صادر می‌گردد.

۲- واحد صادرکننده گواهی ضمن اخذ و بررسی مدارك شناسایی خودرو و احراز ارتباط متقاضی با بیمه‌نامه و وسیله نقلیه مورد نظر اقدام به صدور گواهی مربوطه  می‌نماید .

۳- در صورت یابش بیمه‌نامه نیز متقاضی می‌بایست با مراجعه به واحد صدور و عودت گواهی صادره مراتب را اعلام و واحد صدور نیز پس از تایید گواهی مربوطه را در نرم‌افزار فن‌اوران باطل و سپس تصویر گواهی ابطالی را جهت خروج بیمه‌نامه از لیست سیاه برای اداره مرکزی بیمه‌های اتومبیل ارسال نماید.

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+