خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده با پوشش کرونا

2 سال پیش
خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده با پوشش کرونا

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی انفرادی و خانواده با پوشش کرونا

 


شیوع بیماری کرونا و آمار تلفات مربوط به آن بار دیگر به ما یادآوری کرد، زندگی در عصر امروز می‌تواند تا چه حد هزینه‌های درمانی غیرقابل پیش‌بینی را به ما تحمیل کند. البته بسیاری از بیماری‌ها اگر به‌موقع تشخیص داده شوند قابل پیشگیری خواهند بود. اما سوال اینجاست که حتی برای چکاپ سالانه و بررسی وضعیت عمومی بدن، باید چه میزان هزینه کنیم؟ با توجه به این که بیمه‌های پایه بخش کوچکی از هزینه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می‌دهند، بیمه تکمیلی چه میزان می‌تواند در جبران هزینه‌ها موثر باشد؟

بیمه تکمیلی سامان جزء بیمه‌های اشخاص‌ است که در قالب گروهی، انفرادی و خانواده ارائه می‌شود. مدت بیمه درمان تکمیلی سامان، یک سال بوده و در قالب طرح‌های مختلف با پوشش‌ها و سقف تعهدات متفاوت ارائه می‌شود. یکی از مزیت‌های بیمه تکمیلی سامان، این است که افراد با هر سطح درآمد می‌توانند آن را خریداری کنند. بیمه تکمیلی سامان یکی از محصولات پرفروش در این شرکت است که در سال ۹۷ رشد ۷۶ درصدی را تجربه کرده است.

در این مطلب به معرفی بیمه تکمیلی سامان، مزایا، شرایط خرید، مراکز طرف قرارداد، معرفی طرح‌ها، تخفیفات و قیمت آن می‌پردازیم.

مزایای بیمه تکمیلی سامان

شرکت بیمه سامان شرایطی را به وجود آورده است تا افرادی که بیمه پایه (مانند تأمین اجتماعی و خدمات درمانی و …) ندارند نیز بتوانند از خدمات بیمه تکمیلی استفاده کنند. در صورتی‌که بیمه‌گذار فاقد بیمه‌گر پایه باشد، ۱۸ % بعنوان اضافه نرخ به کل هزینه بیمه تکمیلی سامان اضافه خواهد شد. علاوه بر آن این شرکت خدمات بیمه تکمیلی را در قالب طرح‌های متنوع با قیمت‌های مختلف عرضه کرده تا افراد بتوانند با هر سطح از درآمد، از خدمات بیمه درمان استفاده کنند.

خدمات بیمه درمان گروهی سامان برای گروه‌های زیر ۵۰ نفر

بیمه درمان انفرادی و خانوادگی جزو خدمات شرکت سامان است که در ادامه به طور کامل به آن پرداخته‌ایم. نکته بعد این است که بسیاری از ما در شرکت‌های کوچک و استارت‌آپ‌ها فعالیت می‌کنیم. با توجه به این که شرکت‌های زیر ۵۰ نفر نمی‌توانند برای کارکنان خود بیمه تکمیلی گروهی تهیه کنند، ممکن است نتوانیم از خدمات بیمه درمان استفاده کنیم. یکی از مزایای شرکت سامان این است که بیمه تکمیلی را به شکل خانوادگی ارائه می‌کند. به علاوه شرکت‌های کوچک زیر ۵۰ نفر هم می‌توانند از خدمات درمان تکمیلی این شرکت بهره‌مند شوند. آموزش

ویژگی متقاضیان بیمه درمان گروهی سامان:

  • در بیمه تکمیلی سامان باید حداقل ۵۰ نفر از طرف شرکت و یا سازمان ‌بیمه‌گذار به شرکت بیمه معرفی شود.
  • کلیه پرسنل باید تحت پوشش بیمه‌های درمان معمولی مانند سازمان تأمین اجتماعی یا سازمان خدمات درمانی و یا سازمان خدمات نیروهای مسلح (ارتش) باشند.
  • حداقل ۵۰% کارکنان سازمان متقاضی بیمه درمان تکمیلی‌ باشند.

انجام چکاپ قبل خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان اجباری نیست

همانطور که در مطلب قبل گفته شد افراد به شکل انفرادی، خانوادگی و شرکت‌های کوچک هم می‌توانند بیمه تکمیلی سامان را خریداری کنند.

بعضی از شرکت‌ها انجام چکاپ را برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی الزامی کرده‌اند؛ تا بعد از بررسی نتیجه آزمایش مشخص شود فرد می‌‌تواند تحت پوشش بیمه قرار بگیرد یا نه. اما برای خرید بیمه تکمیلی انفرادی سامان الزامی برای انجام آزمایش وجود ندارد. قبل از صدور بیمه، ابتدا باید پرسشنامه‌ای توسط فرد تکمیل شود. سپس بر اساس اطلاعات وارد شده، اگر لازم باشد، باید آزمایش پزشکی انجام گیرد. در غیر این صورت بعد از تکمیل پرسشنامه، بیمه صادر خواهد شد.

دوره انتظار بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بعضی از پوشش‌ها در بیمه تکمیلی دوره انتظار دارد. به این معنا که بین خرید بیمه و استفاده از آن پوشش باید فاصله مشخصی وجود داشته باشد. یکی از این پوشش‌ها زایمان است. شرکت‌هایی که بیمه تکمیلی را به شکل انفرادی ارائه می‌کنند، دوره انتظار پوشش زایمان را یکسال درنظر می‌گیرند. در حالی که در بیمه درمان انفرادی سامان، دوره انتظار پوشش زایمان ۹ ماه است.

یکی دیگر از پوشش‌هایی که دوره انتظار دارد، پوشش بستری و جراحی است که این مدت زمان در بیمه سامان ۳ ماه است.

مراکز و بیمارستانهای طرف قرارداد با بیمه تکمیلی سامان

یکی دیگر از مزایای بیمه سامان این است که با مراکز درمانی و پزشکی زیادی از جمله بیمارستان، درمانگاه، آزمایشگاه، دندانپزشکی و … طرف قرارداد است. حدود ۱۵ درمانگاه، ۷۰ بیمارستان، ۴۰ آزمایشگاه، ۱۳۰ دندانپزشکی و مراکز بهداشتی درمانی دیگر در سطح تهران با بیمه سامان قرارداد دارند. این شرکت همچنین با ۶۵۸ مرکز درمانی در سطح کشور قرارداد داشته و برای بسیاری از این مراکز امکان صدور آنلاین معرفی‌نامه وجود دارد. البته دریافت معرفی‌نامه آنلاین مخصوص بیمه تکمیلی گروهی است و برای بیمه انفرادی سامان معرفی‌نامه باید به شکل حضوری صادر شود.

تخفیف بیمه تکمیلی انفرادی سامان

بیمه تکمیلی سامان در قالب طرح‌های مختلف ارائه می‌شود. هر طرحی بر اساس سن متقاضی، تنوع پوشش و سقف تعهدات قیمت متفاوتی دارد. به طور مثال برای سنین ۱۶ تا ۵۰ سال قیمت بیمه تکمیلی بین ۱۹۵ هزار تومان تا ۲ میلیون تومان متغیر است که در مطالب بعدی به شکل کامل آن را توضیح خواهیم داد.

بیمه سامان در سه حالت برای متقاضیان بیمه تکمیلی تخفیف درنظر می‌گیرد:

  • ۱۰%تخفیف خرید نقدی
  • ۱۰%تخفیف دارندگان بیمه عمر سامان
  • ۱۵% تخفیف برای خانواده های ۳ یا بیش از ۳ نفر

تخفیف خرید بیمه تکمیلی سامان تنها تا سقف ۲۵% ارائه می‌شود. در نتیجه خانواده‌های بیش از سه نفر نمی‌توانند از هر سه تخفیف استفاده کنند.

طرح‌های بیمه تکمیلی انفرادی سامان

سقف تعهدات در بیمه درمان گروهی بر اساس توافق سازمان و شرکت بیمه مشخص می‌شود. اما حداکثر پوشش‌ها در بیمه تکمیلی انفرادی، در قالب طرح‌های خاص، مشخص است. در بیمه انفرادی سامان پوشش‌های متنوعی ارائه می‌شود که هزینه‌های درمانی را تا حد قابل قبولی جبران می‌کند.

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+