درباره فرانشیز بیمه تکمیلی چقدر میدانیم؟

2 سال پیش
درباره فرانشیز بیمه تکمیلی چقدر میدانیم؟

درباره فرانشیز بیمه تکمیلی چقدر میدانیم؟

در هنگام خرید بیمه درمان تکمیلی معمولا با واژه فرانشیز مواجه شده اید و سوالی در ذهن شما ایجاد شده است که فرانشیز یعنی چی؟ (درباره فرانشیز بیمه تکمیلی چقدر میدانیم؟)

لازم است بدانید که فرانشیز تنها به بیمه تکمیلی بازنمی گزدد بلکه تمامی شاخه های بیمه ای نظیر ثالث، بدنه، مسئولیت، مهندسی، آتش سوزی و ….. نیز داری فرانشیز هستند.

فرانشیز به چه معنی است؟

در تمامی شاخه های بیمه ای بخصوص در بیمه درمان تکمیلی بخشی از خسارت های درمانی را باید فرد بیمه شده یا بیمه گذار پرداخت نماید. این مبلغ همان فرانشیز است. فرانشیز فقط مربوط به ایران نیست و در همه جای دنیا وجود دارد.

میزان فرانشیز در تمامی بیمه نامه های مشخص می‌شود و شما به عنوان بیمه‌گذار در زمان خرید بیمه، خودتان آن را تأیید و امضا می‌کنید.

شاید بخواهید بدانید: سقف تعهدات بیمه تکمیلی سامان چقدر است؟

فرانشیز بیمه تکمیلی درمان سامان

در مورد بیمه نامه های درمان تکمیلی سامان در صورت عدم‌ استفاده از دفترچه های درمانی بیمه‌گر پایه مانند تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، سلامت و ….، فرانشیز هزینه‌های درمان بیمارستانی، جراحی ها، زایمانو نازایی و سایر هزینه‌های تحت پوشش بیمه نامه تکمیلی، حداقل ۳۰ درصد کل هزینه‏‌های درمانی مربوط است و در غیر این‌ صورت معادل سهم بیمه‏‌گر پایه (تامین اجتماعی، نیروهای مسلح، سلامت، ایرانیان و ….) و حداقل ۳۰ درصد خواهد بود.

شرکت بیمه سامان می‌ تواند صرفا فرانشیز هزینه‌های درمان بیمارستانی، جراحی های سرپایی، عمومی و تخصصی و زایمان و نازایی را با دریافت حق‌‌بیمه اضافی پوشش دهد، در هر صورت حداقل فرانشیز ۱۰‌ درصد هزینه های پایه خواهد بود که قابل بیمه شدن نخواهد بود.

شاید بخواهید بدانید: بیمه درمان تکمیلی سامان طرح عقیق

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

 

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+