مدارک لازم برای دريافت خسارت بیمه شخص ثالث

4 سال پیش
مدارک لازم براي دريافت خسارت بیمه شخص ثالث

مدارک لازم برای دريافت خسارت بیمه شخص ثالث

بخش اول خسارت های مالی (مدارک لازم برای دريافت خسارت بیمه شخص ثالث)

پرداخت خسارت بدون گزارش نيروي انتظامي:

شرکت بیمه سامان خسارات وارد شده به خودرو را بدون داشتن کروکی و در صورتیکه وسیله نقلیه مسبب و زیان دیده در زمان حادثه دارای بیمه نامه معتبر و پیوسته باشد را پرداخت نماید.

مدارک مورد نياز برای پرداخت خسارت به شرح زير مي‌باشد:

ابتدا تکمیل فرم قبول تقصیر از سوی مقصر و زیان دیده سپس ارائه شناسنامه مالکیت هر دو طرف ، داشتن گواهينامه رانندگي هم براي مقصر و هم براي زيانديده و داشتن بيمه‌نامه شخص ثالث هم سوي مقصر و هم براي زيانديده و در آخر بازديد از هر دو اتومبيل به صورت همزمان 

پرداخت خسارت با گزارش نيروي انتظامی:

کليه مدارک فوق بهمراه کروکی پلیس

نکته: در صورت برهم خوردن صحنه تصادف و يا نداشتن کروکي پرداخت خسارت فقط تا سقف ۵۰۰ هزار ريال مي‌باشد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

بخش دوم خسارت های جانی:

در صورت بروز خسارت جانی و برای دريافت ديه و هزينه های پزشکی ، مدارک زير مورد نياز ميی باشد:

بيمه‌نامه مقصر

ابتدا گزارش برابر اصل شده کارشناس تصادف با پاسگاه انتظامي محل وقوع تصادف ، اوراق بازجويي برابر اصل شده مقصر و کليه زيانديده ها و يا ورثه متوفي ،  گواهي برابر اصل شده پزشکي قانوني در مورد مجروحين با گزارش معاينه جسد ،  گواهي برابر اصل شده دفن يا خلاصه فوت افراد متوفي ، فتوکپي برابر با اصل شده کليه صفحات شناسنامه هاي افراد متوفي ، فتوکپي برابر با اصل شده برگ انحصار وراثت و راي قطعي دادگاه.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

صندوق تأمين خسارت های بدنی

از انجایی که مواقعی حادث شده كه اتومبيل، بيمه‌نامه شخص ثالث نداشته باشد و يا از صحنه حادثه گريخته باشد و هرگونه حادثه ای که ناشی از وسائط نقلیه به افراد ثالث که در چارچوب قانون بیمه شخص ثالث اجباری پیش بینی نشده است، خسارتي توسط بیمه گر پرداخت نمی گردد؛ اما براي رفاه حال عموم، صندوق تأمين خسارت‌هاي بدني، فقط خسارتهاي بدني به اشخاص ثالث را تاحد معين  پرداخت مي‌كند.

شاید بخواهید بدانید : بیمه شخص ثالث کوتاه مدت

شرح ماده ۱۰قانون شخص ثالث وسائط نقلیه موتوری زمینی مصوب سال۱۳۸۷ـ

به منظور حمايت از زيان‌ديده‌گان حوادث رانندگي، خسارتهاي بدني وارد به اشخاص ثالث كه به علت فقدان يا انقضاء بيمه‌نامه، بطلان قرارداد بيمه، تعليق تأمين بيمه‌گر، فرار كردن و يا شناخته نشدن مسؤول حادثه و يا ورشكستگي بيمه‌گر قابل پرداخت نباشد يا به طوركلي خسارتهاي بدني خارج از شرايط بيمه‌نامه (به استثناء موارد مصرح در ماده (۷)) توسط صندوق مستقلي به نام صندوق تأمين خسارتهاي بدني پرداخت خواهد شد.

تبصره ۱  ميزان تعهدات صندوق براي جبران خسارتهاي بدني معادل مبلغ مقرر در ماده (۴) اين قانون و تبصره ذيل آن خواهد بود.


امیدواریم هیچ موقع از بیمه خود استفاده نکنید

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+