چه نوع بیمه درمان تکمیلی خوب است؟

11 ماه پیش
چه نوع بیمه تکمیلی خوب است؟

 

چه نوع بیمه درمان تکمیلی خوب است؟

اگر نیازمند خرید بیمه تکمیلی هستید،قطعا این سوال برای شما پیش آمده است که چه نوع بیمه درمان تکمیلی خوب است؟ در این مقاله به بررسی عوامل تاثیر گذار بر بیمه های تکمیلی و پوشش های متنوع آن می پردازیم.

در بیمه های تکمیلی شرکت های مختلف بیمه طرح‌‌های متنوع با پوشش‌ها و تعهدات متفاوت  ارائه می گردد که انتخاب یکی از طرح ها به شرایط هر فرد بستگی دارد.

شاید بخواهید بدانید: بیمه تکمیلی

حق بیمه درمان تکمیلی در شرکت های مختلف چه تفاوتی دارد؟

آنچه که باید به آن توجه کنید این نکته است که ارزانترین بیمه درمان تکمیلی بهترین بیمه تکمیلی نیست مسلم است که هرقدر حق بیمه پایین تر باشد سقف  پوشش‌‌های بیمه نامه نیز پایین‌تر است و شما خسارت کمتری می توانید دریافت کنید.

به عنوان مثال پوشش جراحی برای طرح های ارزان حدود ۵ میلیون تومان هست ولی برای طرح های گرانتر تا سقف ۷۵ میلیون تومان است. همچنین ممکن است برخی از پوشش‌ها مثل پوشش دندان پزشکی، در تمام طرح‌‌های بیمه تکمیلی ارائه نشود.

با توجه به مطالب فوق، انتخاب بیمه درمان تکمیلی به شرایط هر فرد بستگی دارد، اما نکته مهم در انتخاب بهترین بیمه تکمیلی ، نوع و سقف پوشش های ارائه شده در هر طرح می باشد.

پس در زمان خرید بیمه درمان حتما به پوشش‌ها و سقف تعهدات بیمه تکمیلی توجه نمایید تا در زمان وقوع خسارت بتوانید به بهترین نحو از بیمه تکمیلی استفاده نمایید.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

دوره انتظار بیمه تکمیلی

دوره انتظار مهم ترین بخش در انتحاب بیمه درمان تکمیلی است. در طرح های مختلف بیمه درمان تکمیلی دوره انتظار از ۳ ماه تا ۹ ماه متغیر است البته برای گروه های بالای ۵۰۰ نفر دوره انتظار در نظر گرفته نمی شود پس دوره انتظار رابطه مستقیمی با تعداد افراد بیمه شده دارد.

معمولا در بیمه های تکمیلی دوره انتظار برای دو پوشش جراحی و زایمان در نظر گرفته می شود. این دو پوشش جزو پوشش های اصلی هر بیمه نامه درمان است که معمولا شرکت های بیمه برای گروه های کوچک دوره انتظار در نظر می گرد.

یک موضوع مهم دیگر در بیمه تکمیلی، فرانشیز است. یعنی بخشی از هزینه‌های درمانی شما که توسط شرکت بیمه پرداخت نمی‌شود و شما باید خودتان آن را پرداخت کنید. در بیمه تکمیلی انفرادی معمولا فرانشیز بین صفر تا ۳۰ درصد است و به شرکت بیمه انتخابی شما بستگی دارد.

با توجه به موضوعات ذکر شده، قبل از خرید بیمه تکمیلی حتما به مدت دوره انتظار آن در پوشش‌‌های مختلف و همچنین فرانشیز بیمه خود دقت کنید.

شاید بخواهید بدانید: آگاهی از شرایط بیمه تکمیلی انفرادی ، چیزهایی که باید بدانید

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد

تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد نکته دیگری است که در هنگام خرید بیمه درمان تکمیلی بسیار مهم و حیاتی است.

هرچه تعداد مراکز درمانی طرف قرارداد و پراکندگی آنها بیشتر باشد بهتر و راحت تر می توان از خدمات بیمه تکمیلی استفاده نمود.

در مراکز درمانی طرف قرارد با ارائه معرفی نامه و بدون نیاز به پرداخت هزینه می‌توانید از خدمات درمانی آن استفاده نمایید.

پس زیاد بودن تعداد این مراکز درمانی، به صرفه جویی در هزینه و زمان شما نیز کمک خواهد کرد.

شاید بخواهید بدانید: سفارش آنلاین بیمه درمان تکمیلی

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN99ثبت نام
+