کم هزینه ،با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

1 سال پیش
کم هزینه ،با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

.

کم هزینه ،با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان

بیمه درمان پایه یکی از ارکان اصلی رفاه و تامین اجتماعی در جامعه بشری بوده که به دلیل تاثیر آن بر سلامت جامعه، اساسی ترین عامل در توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی هر کشور است (کم هزینه ،با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان).

پیشی گرفتن شیب نمودار هزینه‌های بهداشتی و درمانی نسبت به نمودار رشد تولید ناخالص ملی از یک سو، عدم امکان استفاده بیمه‌شدگان از اکثر امکانات درمانی و پوشش ندادن برخی خدمات درمانی در بیمه درمان پایه از سوی دیگر، ضرورت رویکرد جدید به بیمه‌ درمان مکمل را به عنوان یکی از راه‌های بهبود وضعیت بیمه درمان مطرح می کند (کم هزینه ،با بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان).

ارزان و با صرفه بودن و تا حدودی به دور از تشریفات بودن بیمه‌های انفرادی، باعث گسترش و توسعه این نوع از بیمه در بین جامعه صنعتی اروپا و امریکا گردیده است. یکی از جنبه‌های مهم که باعث گسترش و تکامل بیمه‌های درمانی گردیده، اهمیت این نوع پوشش‌ها برای جامعه بوده است، زیرا باعث شد که یک رفاه نسبی در جامعه متداول شود و جامعه، کمتر تحت فشار قرار گیرد. یکی از خصایص بارز بیمه‌های گروهی، نحوه پرداخت حق بیمه آن است.

کليه شرکت هاي بيمه نظیر شرکت بیمه سامان علاوه بر فعاليت در بيمه خدمات درماني مجازند در امور بيمه هاي درمان تکمیلی بر اساس موازين قانوني خود از طريق عقد قراردادهاي تكميلي (خاص) و مطابق اين قانون همكاري، مشاركت و فعاليت نمايند.

تعرفه هاي خدمات تشخيصي و درماني بیمه های درمان انفرادی سامان براساس قيمت هاي واقعي و نرخ سرانه حق بيمه درماني مصوب به پيشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكي با تاييد شوراي عالي به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد.

شاید بخواهید بدانید: بیمه درمان تکمیلی سامان طرح عقیق

بیمه های درمان تکمیلی (مازاد درمان)

در این نوع بیمه نامه ها بیمه گذاران دارای بیمه گر اول یا پایه هستند و بیمه گر دوم متعهد جبران بخشی از هزینه های درمان براساس تعهدات و سایر شرایط مندرج در قرارداد فیمابین می باشد تمام یا بخشی از فرانشیز تعین شده در بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان معمولاً از طرف بیمه گر اول تامین میگردد.

حق بیمه سرانه خدمات درماني براي گروه هاي تحت پوشش بيمه خدمات درماني و ميزان فرانشيز قابل پرداخت توسط بيمه شوندگان با در نظر داشتن سطح درآمد گروههاي بيمه شونده و وضعيت اقتصادي و اجتماعي کشور به پيشنهاد مشترک سازمان برنامه و بودجه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي وتاييد شوراي عالي به تصويب هيات وزيران خواهد رسيد.

ما به التفاوت سهم درمان مشمولين قانون تامين اجتماعي تا حق سرانه موضوع اين ماده همه ساله در بودجه کل کشور منظور و به سازمان تامين اجتماعي پرداخت خواهد شد.

شاید بخواهید بدانید: سقف تعهدات دندانپزشکی در طرح های مختلف بیمه درمان انفرادی سامان

حداقل شمول و سطح خدمات پزشكي و دارو

حداقل شمول و سطح خدمات پزشكي و دارو شامل خدمات پزشکی اورژانس، عمومي و تخصصي (سرپايي و بستري) که انجام و ارائه آن در نظام بيمه خدمات درماني به عهده سازمانهاي بيمه گر قرار مي گيرد و ليست خدمات فوق تخصصي که مشمول بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان مي باشد به پيشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و تأييد شوراي عالي و تصويب هيات وزيران تعيين و اعلام مي شود.

تامين خدمات بهداشتي که از طريق شبكه بهداشتي و درماني تابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي انجام مي شود همچنان رايگان است.

همه ساله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي فهرست اين گونه خدمات واسامي ومشخصات داروها  و ملزومات مصرفي رايگان در برنامه هاي استراتژيک بهداشتي را تعيين و اعلام مي کند.

كليه بيمارستان ها، مراكز بهداشتي و درماني و مراكز تشخيصي و پزشکان کشور موظف به پذيرش و مداواي بيمه شدگان بیمه درمان تکمیلی انفرادی سامان و ارائه و انجام خدمات و مراقبت هاي پزشکي لازم براساس ضوابط و مقررات بیمه تکمیلی و ارائه و انجام خدمات و مراقبت هاي پزشکي لازم بر اساس ضوابط و مقررات این قانون هستند.

شاید بخواهید بدانید: مزایای بیمه های درمان تکمیلی انفرادی

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

صد هزار تومان تخفیف خرید بیمه تکمیلی انفرادیثبت نام
+