جزییات بیمه مسافرتی سامان شنگن و انواع آن

2 سال پیش

جزییات بیمه مسافرتی سامان شنگن و انواع آن

کلیه ساکنین منطقه شینگن در تمام اروپا جهت سفر به کشورهای دیگر و عضو شینگن نیاز به دریافت ویزا ندارند اما کسانی که شهروند رسمی کشورهای عضو اتحادیه اروپا نباشند از جمله ایران، برای سفر به هرکدام از کشورهای اتحادیه اروپا (شینگن) باید ویزای آن را تهیه نمایند. یکی از الزامات تهیه ویزای اروپا داشتن بیمه مسافرتی است.

اما تمام بیمه‌های مسافرتی دارای شرایط یکسانی نیستند و در میان شرکت‌های مختلف از نظر حق بیمه، پوشش‌ها و همچنین سقف تعهدات تفاوت فراوانی وجود دارد. بیمه سامان به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های بیمه گر که بیمه درمان مسافرتی را در انواع مختلف و با سطوح متعدد تعهدات و با کیفیت مطلوبی در اختیار متقاضیان بیمه مسافرتی قرار می‌دهد و از این منظر می‌توان شرکت بیمه سامان را یکی از شرکت‌هایی دانست که در زمینه بیمه مسافرتی خدماتی کاملاً متفاوت و ملموس ارایه می نماید.

اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید آیا می دانید باید چه بیمه نامه ای تهیه نمایید؟

آیا می دانید چه نوع بیمه نامه ای با چه پوشش هایی مناسب شما هست؟

انواع مختلف بیمه‌های مسافرتی در بازار ایران وجود دارد و هر یک پوشش های مختلفی را دارند. جهت تعیین حق بیمه بیمه درمان مسافرتی  مدت سفر، سن بیمه‌گزار و نوع ویزای بیمه‌گزار بسیار مهم است. ما در این مطلب ابتدا هریک از این موارد را شرح می‌دهیم و سپس توضیح می‌دهیم که بیمه مسافرتی سامان شنگن چه ویژگی‌هایی دارد و چه پوشش‌هایی به بیمه‌گزار ارایه می‌کند.

شاید بخواهید بدانید: بیمه مسافرتی خارج از کشور سامان

پوشش‌های بیمه مسافرتی سامان شنگن

آنچه که باید بدانید این موضوع است که برای سفر به کشورهای عضور اتحادیه اروپا (شنگن) باید بیمه مسافرتی تهیه کنید. اما هر بیمه‌ ای  نمی‌تواند پاسخگوی نیاز شما باشد.

شرکت‌های بیمه، بیمه‌های مسافرتی را با توجه به نوع سفر و مقصد و همچنین سن بیمه‌گزار ارایه می‌دهند. در بیمه مسافرتی سامان شینگن پوشش هایی که ارایه می‌شود شامل موارد زیر است:

  1. پرداخت هزینه‌های درمانی بیمه‌گزار در طول سفر مطابق با تعهدات بیمه‌نامه
  2. پرداخت هزینه‌های کنسلی بلیت هواپیما و رزرو هتل
  3. پرداخت هزینه‌های تغییر بلیت هواپیما، رزرو هتل و بازگشت زودهنگام
  4. پرداخت خسارات ناشی از سرقت منزل در زمانی که بیمه‌گزار در سفر است
  5. پرداخت خسارات ناشی از سرقت تلفن همراه، لپ‌تاپ یا تبلت بیمه‌گزار
  6. ارایه خدمات تشریفاتی فرودگاهی CIP

نکاتی که باید در زمان خرید بیمه مسافرتی شنگن رعایت کنید

بیمه‌های مسافرتی انواع مختلف دارند اگر می‌خواهید بیمه مسافرتی برای رفتن به کشورهای عضو اتحادیه اروپا (شنگن) تهیه کنید لازم است چند نکته را در زمان خرید رعایت کنید.

  1. بیمه مسافرتی شنگن سامان بیمه‌ای چند سفره می باشد. بنابراین نوع ویزای شما چند سفره یا مولتی می باشد. در هنگام خرید بیمه نامه درمان مسافرتی دقت نمایید که نوع ویزای شما مطابق با بیمه‌ای باشد که قصد خرید آن را دارید.
  2. بیمه مسافرتی سامان شنگن در طرح‌های مختلفی صادر می‌شود که سقف تعهدات و حق بیمه‌های مربوط به آن متفاوت است. در نتیجه بیمه‌ای را خریداری کنید که پاسخگوی نیاز شما بوده و از لحاظ اقتصادی نیز به صرفه باشد.
  3. با خرید آنلاین بیمه مسافرتی، نیازی به نسخه کاغذی آن برای دریافت خسارت ندارید و همان نسخه الکترونیکی را می‌توانید ارایه کنید.

خرید اینترنتی بیمه مسافرتی سامان شنگن

بیمه مسافرتی سامان را می‌توانید آنلاین تهیه کنید و از آنجایی که لازم نیست نسخه کاغذی آن را دریافت کنید. می‌توانید در هر زمان ممکن بیمه خود را خریداری کرده و بیمه‌نامه را از طریق ایمیل خود دریافت کنید. برای خرید آنلاین بیمه مسافرتی لازم است نکاتی که بیان کردیم را رعایت کنید. اگر از طریق بیمیتو اقدام به خرید بیمه مسافرتی سامان کنید، گزینه «کشورهای اروپایی عضو شنگن» وجود دارد و در زمان خرید بیمه باید آن را انتخاب کنید. ازامکانات مهم بیمیتو این است که می‌توانید قیمت بیمه‌نامه را در بین شرکت‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید  این امکان به خصوص در زمان خرید بیمه شخص ثالث، خرید بیمه بدنه، بیمه عمر، بیمه آتش سوزی و یا درمان تکمیلی بسیار مفید است و کمک تا بیمه‌گزار بیمه‌ای را تهیه کند که هم مطابق با نیاز وی باشد و هم از لحاظ اقتصادی برای بیمه‌گزار مقرون به صرفه باشد.

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+