۵ نکته ضروری در مورد خرید بیمه مسافرتی

2 سال پیش
۵ نکته ضروری در مورد خرید بیمه مسافرتی

۵ نکته ضروری در مورد خرید بیمه مسافرتی

زمانی که در مورد نکات  مهم و البته ضروری بیمه مسافرتی سامان صحبت می کنیم، قطعا شما به اندازه کافی در این مورد مطالب متعددی شنیده اید. در این مقاله سعی داریم ۵ نکته مهم و البته ضروری در مورد بیمه مسافرتی را بگوییم تا تمام سوالات شما در رابطه با انواع بیمه نامه های مسافرتی پاسخ داده شود:

همه شما عزیران در هنگام مسافرت به خارج از کشور اکثرا بدلیل هزینه های بسیار بالا به دنبال کاستن هزینه های اضافی سفر هستید.

معمولا مسافران در سفرهای خارجی هزینه های مختلف و زیادی می کنند ولی دقیقا زمانی که نوبت به خرید بیمه مسافرتی می شود، مسافرانی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند  به این فکر فرو می روند که آیا واقعاً خرید بیمه نامه مسافرتی سامان لازم و ضروری است؟!

نکته ای که اینجا باید متذکر شویم این مطلب است که هزینه ی خرید یک بیمه نامه مسافرتی سامان  معادل خرید یک سوغاتی ناچیز یا کرایه تاکسی برای یک مسیر کوتاه در خارج از کشور است.

در حقیقت شما با خرید بیمه نامه مسافرتی سامان می توانید پوشش هایی از قبیل کنسلی سفر، تاخیر، گم کردن چمدان یا هزینه های درمان در خارج از کشور را دریافت نمایید.

شاید بخواهید بدانید: بیمه مسافرتی زایمان

نکته شماره ۱: اتفاقی رخ نمی دهد

آنچه که بسیار مهم است این موضوع است که حادثه خبر نمی کند و بسیاری از حوادث غیر قابل پیش بینی هستند این حوادث شامل:

تاخیر در پرواز

جراحت

گم شدن چمدان قبل از سفر

شرایط جوی نامناسب

بیماری که منجر به بستری شدن شود.

نکته شماره ۲: من بیمه تکمیلی دارم و نیازی به بیمه درمان مسافرتی ندارم

بیمه نامه های درمان تکمیلی هزینه های درمانی بیمه شده را تا سقف تعهدات مشخص پرداخت می نماید ولی آنچه که مشخص هست این بیمه نامه تنها هزینه های داخل ایران را پرداخت می نماید و هزینه های درمانی خارج از کشور تحت پوشش نمی باشد

بعنوان مثال شما برای اقامت خود در خارج از کشور هتل رزرو کرده اید، برای ترانسفر فرودگاهی هزینه کرده اید. چه اتفاقی می افتد وقتی آب و هوا نامناسب می شود و پرواز شما لغو می شود؟

شما باید صدها دلار از پول با ارزش خود را از دست بدهید زیرا شما قادر نخواهید بود بدون داشتن بیمه نامه مسافرتی برای هزینه های خود را طلب بازپرداخت کنید.

در برخی از کشور ها از جمله کشورهای عضو شینگن داشتن بیمه نامه مسافرتی جهت صدور ویزا الزامی است و شما می بایست برای گرفتن ویزای شینگن بیمه مسافرتی شینگن با حداقل پوشش عادی ۳۰۰۰۰ یورو تهیه کنید.

در برخی از کشورها، لازمه ی سفر کردن داشتن بیمه نامه ی مسافرتی است و زمان ورود به کشور مورد نظر شما می بایست که بیمه نامه مسافرتی خود را اظهار کنید.

شاید بخواهید بدانید: انواع بیمه مسافرتی

نکته شماره ۳: من نیازی به بیمه نامه مسافرتی ندارم 

این یکی از مهمترین نکات بیمه مسافرتی می باشد زیرا بیمه مسافرتی سامان پوششهایی فراتر از حوادث ناخوشایند مانند بیماری، سانحه، جراحت و هزینه های بازگشت به وطن و بیشتر را فراهم می کند. یک بیمه نامه مسافرتی جامع همچنین می تواند هنگام وقوع یک امر دراماتیک نیز به شما کمک کند!

بعنوان مثال زمانیکه شما برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی یک سفر به ایتالیا رزرو کرده اید. ولی ناگهان متوجه می شوید در سفر شما مشکلی پیش آمده و می بایست یک روز دیگر اتاق رزرو کرده و برای امکانات ضروری خود برنامه ریزی کنید. خوشبختانه اگر بیمه مسافرتی داشته باشید، نیازی به نگرانی برای استرداد هزینه های رزرو بلیت ندارید. یک بیمه نامه مسافرتی صرفاً برای مواقع بحرانی نیست، بلکه بیمه نامه مسافرتی پوششی مناسب برای تمامی امور در حین سفر شما فراهم می سازد.

نکته شماره ۴: بیمه نامه مسافرتی فقط برای ورزشکاران و ماجراجویان است

براستی نمی توان از این حقیقت گذشت که بیمه نامه مسافرتی سامان برای ورزشکاران و ماجراجویان بسیار مهم است. هر چند که این امر اصلاً حقیقت ندارد که این افراد تنها کسانی هستند که از مزایای بیمه نامه مسافرتی بهره می برند و استفاده می کنند.

ام برای افراد عادی هم  اتفاقاتی وجود دارد که می تواند با شرایط بسیار معمولی رخ دهد. بعنوان مثال زمانی که اتوبوس شما در راه خراب می شود و شما پرواز خود را از دست می دهید، بیمه نامه مسافرتی هزینه های اضافی را در زمان وقوع چنین حوادثی پوشش می دهد.

شاید بخواهید بدانید: پوشش های بیمه مسافرتی سامان

نکته شماره ۵: هزینه های درمان اورژانسی را به هزینه شخصی پرداخت می کنم

آنچه که مسلم ای هزینه های درمانی در خارج از کشور برای افراد بومی بسیار ارزان است ولی برای شما که به عنوان توریست و یک فرد خارجی به آنجا سفر می کنید هزینه های درمانی هم به نرخ ارز رایج کشور مقصد محاسبه می گردد و هم اینکه بسیار گران و با تعرفه های آزاد محاسبه ی گردد.

شرایطی را متصور شوید که شما نیاز به بخیه زدن آرنجتان بعد از افتادن از روی دوچرخه در کشور بالی دارید، بر اساس نیازتان بیمه نامه درمان مسافرتی که تهیه کرده اید، برای شما بهترین درمان پزشکی را فراهم می سازد پس نیازی به نگرانی درباره ی هزینه های درمان و داروهای ضد درد و غیره ندارید.

 

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+