انواع دفترچه های بیمه درمانی

3 سال پیش
انواع دفترچه های بیمه درمانی

انواع دفترچه های بیمه درمانی

همانطور که می دانید در کشور عزیزمان مدل های مختلفی از دفترچه های بیمه درمانی موجود است. بدین معنا که افراد برای اینکه بتوانند از مزایای درمانی استفاده کنند باید یکی از دفترچه ها را دریافت نمایند. دفترچه های بیمه درمانی در کشور ایران شامل: دفترچه بیمه تامین اجتماعی، دفترچه بیمه نیروهای مسلح، دفترچه بیمه خدمات درمانی و دفترچه بیمه سلامت (انواع دفترچه های بیمه درمانی).

بیمه درمان تامین اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین سازمان های بیمه گر در کشور ایران است که بخش وسیعی از سازمان های دولتی و خصوصی را تحت پوشش قرار می دهد. تمامی افرادی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند می‌توانند هم برای خود و هم برای افراد تحت سرپرستی خود، بیمه درمان تامین اجتماعی درخواست کنند.

سازمان بیمه تامین اجتماعی همزمان با صادر شدن دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی برای شما و افراد تحت تکفل شما، امکان استفاده از خدمات درمانی در مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی را می‌دهد.

همه افرادی که دارای دفترچه بیمه درمان تامین اجتماعی هستند می‌توانند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گیرند در بیمه تامین اجتماعی، بیمه نامه ای وجود دارد با عنوان بیمه اجباری که این بیمه نامه بر اساس قوانین کار برای افرادی که در سازمان ها، کارخانه ها، شرکت ها و …. مشغول به کار هستند باید این بیمه نامه را داشته باشند. در بیمه اجباری حق بیمه پرداختی ۳۰% از حقوق فرد است که تنها ۷% آن از حقوق بیمه‌شده پرداخت می‌شود و ۲۳% باقیمانده را کارفرما باید پرداخت کند.

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

در سال های اخیر بیمه تامین اجتماعی بیمه نامه ای را عنوان بیمه اختیاری را ارائه کرده است که در این بیمه نامه حق بیمه‌های پرداختی برای بیمه‌شدگان اختیاری بستگی به شغل آن‌ها دارد و ممکن است بخشی از آن را دولت بپردازد و ممکن است همه حق بیمه پرداختی به عهده متقاضی باشد.

شما عزیزان می توانید با مراجعه به کارگزاری های تامین اجتماعی هم می توانند اطلاعات لازم را کسب نمایند و هم می توانند دفترچه های درمانی خود را تمدید نمایند. آموزش

تعهدات درمانی سازمان تامین اجتماعی

دارندگان دفترچه های بیمه تامین اجتماعی به دو صورت می توانند از بیمه خود استفاده نمایند:

درمان مستقیم: در روش درمان مستقیم دارندگان بیمه درمان تامین اجتماعی می توانند مستقیما به مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی مراجعه نمایند و از خدمات درمانی به صورت رایگان استفاده نمایند.

درمان غیر مستقیم: در حالت غیر مستقیم فرد بیمه شده به یکی از مراکز درمانی که تحت پوشش و قرارداد بیمه تامین اجتماعی نیست مراجعه می نماید در این صورت بیمه گذار باید هزینه های درمانی خود را به طور کامل پرداخت نماید و سپس مدارک پرداختی و پرونده درمانی خود را در یکی از دفاتر اسناد پزشکی تامین اجتماعی ثبت می نماید و پس از یررسی توسط کارشناسان مبلغ خسارت به بیمه گذار عودت می گردد.

شاید بخواهید بدانید: بیمه درمان تکمیلی شرکتی یا کارگاه‌های کمتر از ۵۰ نفر

مدارک لازم برای صدور دفترچه تامین اجتماعی 

  •  ارائه اصل شناسنامه و کارت ملی بیمه شده اصلی و افراد خانواده تحت تکفل
  •  ارائه اصل کارت خانوار و پروانه  اشتغال به کار  اتباع خارجی
  • گواهی اشتغال به تحصیل در مورد فرزندان ذکور بالای ۱۸ سال
  • تکمیل  فرم تعهدنامه مبنی بر عدم ازدواج و اشتغال در مورد فرزندان اناث بالای ۱۹ سال
  • ارائه نظریه  کمیسیون پزشکی سازمان مبنی بر  از کار افتادگی کلی در مورد فرزندان ذکور ، شوهر بیمه شده زن یا پدر و مادر بیمه شده اصلی
  • گزارش بازرس فنی شعب سازمان مبنی بر کفالت بیمه شده اصلی بر پدر و مادر
  • تکمیل فرم  تعهدنامه از سوی بیمه شده زن درخصوص عدم پوشش بیمه ای شوهر یا ارائه گواهی حضانت فرزندان
  • اصل و تصویر دفترچه آماده به خدمت یا گواهی اشتغال به خدمت از واحدهای نیروهای مسلح در موردافراد خانواده بیمه شده سرباز
  • یک قطعه عکس از بیمه شده اصلی و افراد تبعی بالای ۲ سال سن

بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح

ستاد کل نیروهای مسلح در راستای پشتیبانی ار کادر نیروهای مسلح در ارتش، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران اقدام به تاسیس سازمانی با نام سازمان بیمه درمان نیروهای مسلح نموده است که تمامی کارکنان نظامی این سازمان‌ها و افراد تحت سرپرستی آن‌ها می‌توانند از خدمات بیمه درمانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی استفاده نمایند و در صورتی که نیاز به استفاده از خدامت درمانی پزشکی داشته باشند با مراجعه به بیمارستان‌های طرف قرارداد با نیروهای مسلح به صورت رایگان و یا با هزینه‌های اندک نسبت به درمان خود و خانواده خود اقدام نمایند.

بیمه خدمات درمانی

سازمان بیمه خدمات درمانی کل کشور در سال ۱۳۷۳ تأسیس شد این سازمان اقدام به ارایه خدمات پزشکی به صورت همگانی نمود. این بیمه نامه برای تعداد خاصی از سازمان ها دولتی به صورت اجباری و یا اختیاری صادر می گردد که افراد تحت پوشش این سازمان می توانند با مراجعه به مراکز درمانی طرف قرارداد بخشی از هزینه‌های درمانی خود را بپردازند و باقی هزینه‌ها توسط بیمه خدمات درمانی پرداخت خواهد شد. همچنین این سازمان طرف قرارداد با همه مراکز درمانی دولتی و برخی مراکز درمانی و پزشکی خصوصی است.

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

 

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+