شرایط استفاده از دو بیمه درمان تکمیلی

2 سال پیش
شرایط استفاده از دو بیمه تکمیلی

شرایط استفاده از دو بیمه درمان تکمیلی

سوالی که برای خیلی از شما عزیزان وجود دارد این است که آیا می توان همزمان دو بیمه نامه تکمیلی داشت؟ (شرایط استفاده از دو بیمه درمان تکمیلی)

برای پاسخ به این سوال این نکته را باید مدنظر داشته باشیم برای استفاده از چند بیمه نامه درمان تکمیلی یک شرط بسیار مهم وجود دارد و آن این است که مجموع خسارت‌های دریافتی شما از بیمه نامه های تکمیلی نباید از کل هزینه‌های درمانی که پرداخت کرده اید بیشتر باشد. به عنوان مثال اگر هزینه های مربوط به عمل جراحی شما ۳۰ میلیون تومان باشد، مجموع خسارت هایی که از بیمه پایه و بیمه‌های تکمیلی خود دریافت می‌کنید، نباید از ۳۰ میلیون تومان بیشتر باشد.

این نکته را به یاد داشته باشید که مبلغ فرانشیزی را که در بیمه تکمیلی اول خود پرداخت می‌کنید، فقط می‌توانید از بیمه پایه دریافت کنید نه از بیمه‌های تکمیلی دیگرتان.

شاید بخواهید بدانید: بهترین بیمه تکمیلی کدام است؟

خرید آنلاین بیمه درمان تکمیلی

مراحل استفاده از دو بیمه تکمیلی چگونه است؟

جهت استفاده از دو بیمه تکمیلی دو حالت کلی وجود دارد:

حالت اول: اگر قصد دارید در مراکز درمانی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی خود کار درمانی انجام دهید باید معرفی نامه دریافت کنید و اولویت با شرکت بیمه ای است که تعهدات بالاتر را در پوشش می دهد. اگر هزینه درمانی شما از سقف تعهدات بیمه‌گر تکمیلی اولتان بیشتر باشد، باید هزینه های درمانی مازاد را پرداخت نمایید و بعد با پرونده پزشکی و صورتحساب بیمارستانی خود به بیمه‌گر تکمیلی دومتان مراجعه کرده تا مابقی هزینه‌ها را دریافت نمایید.

حالت دوم: پس از پرداخت هزینه‌های درمانی در مراکز درمانی غیر طرف قرارداد با بیمه تکمیلی، باید به همراه پرونده پزشکی و صورت حساب بیمارستانی به شرکت بیمه ای که تعهدات آن بالاتر است مراجعه کرده و خسارت خود را دریافت کنید و بعد برای بقیه هزینه‌ها به بیمه تکمیلی بعدی خود مراجعه کنید.

شاید بخواهید بدانید: بیمه تکمیلی فردی یا انفرادی سامان

بیمیو سامانه آنلاین مشاوره، مقایسه و خرید بیمه سامان است. در وبسایت بیمیو می توانید انواع بیمه نامه های شرکت بیمه سامان را استعلام بگیرید و بیمه نامه مورد نظر خود را آنلاین سفارش دهید. در سامانه بیمیو بیمه‌نامه شما در کوتاهترین زمان توسط کارشناسان صادر شده و به آدرس دلخواه شما ارسال می گردد.

ثبت نام بیمه درمان تکمیلی انفرادی

 

صدور معرفی نامه

مراکز طرف قرارداد 

راهنمای تکمیل خسارت

استعلام آنلاین خسارت درمان

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه

گروه مالی سامان

کد تخفیف صد هزار تومانی خرید بیمه درمان تکمیلیDARMAN1400ثبت نام
+